סיפורי התנ"ך וסיפורי צדיקים

רחל אמנו...

אשכול הותחל ע"י: shirel-   בתאריך: 02-28-2008 11:16   תגובות: 1
  28 Feb 2008, 11:16
shirel- לא נמצא עכשיו באתר. פעילות אחרונה ב: 1/1/0001 12:00:00 AM הנהלת אתר סגולות

Not Ranked
הצטרף ב 03-16-2006
רחל אמנו...
 
כשחזר יעקב אבינו עם משפחתו מחרן לארץ ישראל,הם הגיעו לבית לחם.
בי"א בחשון ילדה רחל אמנו את בנימין בנה הקטן,ומיד נפטרה.חשב יעקב אבינו לקבור אותה במערת המכפלה יחד עם אברהם,שרה, יצחק ורבקה,אך לבסוף קבר אותה בבית לחם. מדוע ? חכמינו אומרים,שיעקב אבינו ראה ברוח קדשו,שעתידים בני ישראל להלקח לארצות זרות,ושיהיו בסכנה גדולה בגלות,ובדרכם יעברו בבית לחם,וכך יוכלו להתפלל על מצבת רחל שבזכותה ישמר ה` ויציל אותם. ובאמת,בזמן חורבן בית המקדש הראשון,כשירדו ישראל לגלות,עברו דרך בית לחם והתפללו על קברה של רחל אמנו.ורחל,אף היא הצטרפה לתפלתם ובקשה מה` שישמר על בניה.ענה לה הקב"ה :"מנעי קולך מבכי,ועיניך מדמעה", שהרי עתידים בניך לשוב מהגלות לארץ ישראל.ביום זה, י"א בחשון,יום פטירתה,עולים רבים להתפלל בקברה בעיר בית לחם. יום זה הוא יום הזיכרון (יארצייט) לרחל אמנו.
 
הרמב"ן אמר שהיא סמל צער גידול בנים שמהיום הראשון קבלה רק צער.כאשר נולד לה ילד ושמו יוסף ,לקחו לה את הילד ,ומכרו לה אותו. וכשנולד בנימין כתוב שהיא נפטרה . עוד נכתב כי רחל בקשה מיעקב שיתפלל עבורה ואמרה לו :"הבה לי בנים ואם אין מתה אנכי".רחל בקשה מיעקב שיתפלל בעבורה,ויעקב מתחמק ועומד על כך שרחל תתפלל בעצמה ,כי ממנה מנעו פרי בטן ולא ממנו. כמו כן ניתן להבין שיעקב בתשובתו המתחמקת התכוון לשבור את לבה ולגרום לה שהיא תתפלל בעצמה לבורא עולם,כי הרי שום דבר לא בא בלי תפילה. אמר הקב"ה ליעקב-הצלתיך מלבן ,הצלתיך מעשו,ואתה בא וככה עונה ? כך עונים שואל הרמב"ן ? אומר לו הקדוש ברוך הוא,חייך שעתידים לעמוד בניך בפני בנה,ולבקש רחמים על עצמם.עוד יגיע היום שהבנים שלך יעקב יעמדו בפני הבן שלה,ויבקשו ממנו רחמים שהוא לא יהרוג אותם. ידוע שאחרי המכירה שיעקב נפטר,פחדו האחים שעכשיו יוסף יתפוס את ההנהגה ויחזיר להם על מה שקרה .
 
רבי חיים שמולביץ שהגיע פעם לקבר רחל,ואמר,מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה,הוא התחיל לבכות ואמר: אני חיים בנך ,אל תפסיקי לבכות תמשיכי לבכות ותבקשי רחמים על עם ישראל שנמצאים במצב כל כך קשה ,וידוע שרחל אמנו מסייעת לכל הבאים לבכות על קברה. מספרים גם על רבי חיים שמולביץ,שהוא שמע אשה שעומדת ליד קבר רחל ובוכה ואמרת,אמא רחל,אמא רחל, את יודעת מה זה להיות עקרה,את היית עקרה,את יודעת מה זה לצפות לבן,ושאין בנים את יודעת מה זה להסתובב בבית עם 4 קירות.האשה בוכה ומתייפחת.אמר רבי חיים שמולביץ:מובטח אני באשה זו,שתזכה ללדת,אומרים ששנה אחר כך הוא היה הסנדק. בתפילה מעומק הלב על קברה של רחל ,כתוב בשם זקני ירושלים,לא תשוב הבקשה ריקם. היו צדיקים שהיו עורכים את שולחנם ביום י"א במר חשוון. הרבי מלעלוב ,שאל פעם,מה הטעם שעושים סעודה ביום היארצייט של רחל אמנו ? ותשובתון הייתה,שאמא רחמניה שבעת רצון שילדיה אוכלים.אמא נהנית שהילדים אוכלים יש וודאי זכות גדולה.אומרים שהיה לוקח את המפתח של קבר רחל גם כשהיה עוד בידי הירדנים והיה נוהג להניח על השולחן ב"טיש" שהוא ערך בי"א במר חשוון. יום י"א במר חשוון זהו יום שמסוגל,מי שידליק נר ויקרא את הפסוקים שמובאים על רחל זוהי זכות גדולה מאד ואנו צריכים להרבות בתפילה כדי שתקויים ההבטחה ושבו בנים לגבולם ושבו מארץ אויב.

  
  08 Apr 2008, 19:21
ליאל30 לא נמצא עכשיו באתר. פעילות אחרונה ב: 1/1/0001 12:00:00 AM ליאל30

Not Ranked
הצטרף ב 06-24-2007
Re: רחל אמנו...
אשרייך על הסיפור היפה!!!
מחזק ביותר Smile
Yes

  
 עמוד 1 מתוך 1 (2 פריטים)


אתה יכול לצרף קבצים להודעות
אתה יכול לפרסם הודעות בפורום
אתה יכול לפרסם תגובות בפורום
אינך יכול לערוך את ההודעות שפרסמת
סטיסטיקות פורום: פעיל
Forum is unmoderated
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...