הכל על הפלות

נערה בהפלה...

אשכול הותחל ע"י: אור העולם   בתאריך: 02-27-2008 14:47   תגובות: 0
  27 Feb 2008, 14:47
אור העולם לא נמצא עכשיו באתר. פעילות אחרונה ב: 1/1/0001 12:00:00 AM אור העולם

Not Ranked
הצטרף ב 06-25-2007
נערה בהפלה...

נערה בהפלה - על הפלות, נערות וצעירות בעיר נתניה

שמואל נהון - קול השרון   10.02.2008
על-פי הערכות שונות של אנשי מקצוע הפועלים בעיר נתניה עד 100 הפלות מבוצעות מדי שנה על-ידי נערות תושבות נתניה. מעל 1500 נערות משתמשות מדי שנה בגלולת היום שאחרי - רובן ללא כל הכוונה
הנתונים הרשמיים מעוררים גיחוך גם בקרב אנשי המקצוע: 20 אלף הפלות מבוצעות בישראל מדי שנה, כך לפחות טוענים במשרד הבריאות. הפלות המאושרות על-ידי ועדות ההיריון בבתי החולים, הפלות פרטיות במכונים ובמרפאות פרטיות, אך בעיקר הפלות המבוצעות על-ידי נשים בוגרות בשל סיבות שונות ובהן סיבות רפואיות. הנתונים האפורים מדברים על יותר, הרבה יותר.

ארגון משפחה חדשה פרסם, לאחרונה, סקר מקיף ממנו עולה כי התוצאות "האפורות", הלא מדווחות, כפולות ואף משולשות. לפי הסקר מדובר בכמעט 60 אלף הפלות מדי שנה, המבוצעות לרוב באופן פרטי.המספרים תואמים הערכות שונות, בהן הערכות של אגודת אפרת, המסייעת לנשים לוותר על רעיון ההפלה ובלבד שיילדו. גם שם מדברים בצורה, זו או אחר, על היקפי הפלות המבוצעות בישראל המשלשות את המספר המדווח והידוע לוועדות ההיריון הפועלות בכל בתי החולים הממשלתיים.

---נפילה בנתניה---
בנתניה, עיר בת 200 אלף תושבים מהם מעל ל- 60 אלף ילדים ובני נוער התמונה קשה אף יותר, בייחוד לנוכח העובדה כי הנתונים האמיתיים אינם ידועים כלל ומגיעים ממתנדבים וארגונים פרטיים, המנסים להדריך את הנערות ולגשר על הפער התרבותי והחינוכי המשמעותי המביא לאותם להריונות לא רצויים.

מבדיקה שביצע קול השרון ובשיחות שקיים עם מספר רופאים בתחום הגינקולוגיה, לצד נתונים חסויים שהגיעו לידיו, עולה כי בכל שנה מבצעות בעיר נתניה עד 100 נערות הפלה. מספר זה אינו כולל נערות הבוחרות לבצע את ההפלה בערים אחרות.

"בעיר ישנן להערכתי, מתוך ידיעה חלקית בלבד של הנתונים, קרוב למאה הפלות המבוצעות באופן פרטי של נערות מתחת לגיל 18", סיפר לקול השרון רופא הפועל בהתנדבות יחד עם אחרים ומסייע לנערות לפני ואחרי ההיריון. "נערות רבות לא מודעות לאופן השימוש בגלולות, חשיבות השימוש באמצעי מניעה כקונדום וכן האמונה במשגל הנסוג. אי-ידיעה המביאה במרבית המקרים להיריון לא רצוי ולהפלה".

לדברי הרופא בעיר פועלים נכון להיום, שלושה עד ארבעה רופאים פרטיים, המבצעים במרפאותיהם ניתוחי הפלה "שחורה". העלות משתנה ונעה בין 1900 שקלים ועד 3500 שקלים - ללא כל רישום או פרט מזהה. מרבית הנשים הבוגרות יותר והעצמאיות יותר, בהן נשים דתיות, מעדיפות לבצע את ההליך הכירורגי במרפאות מסודרות, הכוללות גם פיקוח רפואי צמוד ואף ימי אשפוז במסגרת הליך ההפלה הפרטי, בסכומים הנעים בין 2,500 שקלים ועד 5,000 שקלים.

גורמים בתחום הרוקחות בעיר אישרו לקול השרון, כי במהלך השנתיים האחרונות חלה עלייה תלולה במספר הנערות הרוכשות את "הגלולה שאחרי", גלולת הפוסטינור. על-פי הערכות שונות, 1500 נערות בקירוב רוכשות מדי שנה את הגלולה שאחרי. "הבעיה היא", הרחיב לקול השרון בכיר במשרד הבריאות, "שאחוז גבוה מהנערות כלל לא מבינות, שהשימוש בגלולה אמור להיות במקרי חירום ולא באופן תדיר וקבוע. אנו נתקלנו במקרים בהם התברר, כי נערות מסוימות השתמשו בגלולה שאחרי מספר פעמים בתוך חודש אחד".

גם הבורות בקרב נערות צעירות בכל הקשור למין ולהריון מעוררת דאגה. מסקר שנערך בשנה שעברה בקרב נערות שביצעו הפלה עולה, כי 25% מביניהן היו בטוחות, כי לאחר הפלה אחת לא ניתן עוד להיכנס להריון - לפחות לא במהלך שנה אחת. באותו סקר התברר גם, כי 5% מהצעירות ניסו להרות, שוב, במטרה לבחון את פוריותן.

---המדינה והחוק---
עד לשלהי שנות השבעים רווחה בישראל תופעת ההפלות ה"שחורות". הפלות המבוצעות במרפאות פרטיות או אף בבתים פרטיים, על-ידי אנשים שאינם מוסמכים לכך, או שאין ברשותם את הציוד או אף היכולת להתמודד עם סיבוכים טבעיים הנוצרים במהלך הפעולה הכירורגית. ריבוי המקרים בהן נשים מצאו את מותן לאחר ביצוע הפלות "שחורות", הביא בשנת 1977 להקמת ועדות ההיריון שסבסדו, למעשה, את ביצוע ההפלות ומימנו את ביצוען בבתי החולים ותחת פיקוח רפואי.

בישיבת הוועדה למעמד האישה בכנסת, שהתקיימה בחודש דצמבר האחרון ושעסקה בריבוי ההפלות בקרב בני הנוער במדינת ישראל, הוצגה בפני הנוכחים ובהם שני חברי הכנסת היחידים שנכחו, ח"כ גדעון סער וח"כ אורי אריאל, תמונה קשה בה אלפי נערות מגילאי עשר ועד 18 וכן חיילות בשירות סדיר, מבצעות במהלך שנות נעוריהן הפלה אחת ואף יותר. במהלך הישיבה ובעקבות דו"ח של משרד החינוך, התברר כי מרבית ההריונות הלא מתוכננים נובעים מתוך בורות או שימוש לא נכון באמצעי מניעה, שימוש אשר בחלק מן המקרים פוגע אנושות בגופן.

"אנו עדים לתופעה של ממש אשר כיום לא ניתן לה מענה - הן ברמה התקציבית והן ברמה החינוכית", אמר לקול השרון חבר הכנסת, אורי אריאל. "על המדינה לפעול בראש ובראשונה למניעת אותם הריונות לא רצויים, וזאת על-ידי הגברת ושכלול שיעורי החינוך המיני הנהוגים בבית הספר, שיעורים אשר ככל הנראה אינם תואמים את רוח התקופה". עוד הוסיף חבר הכנסת, כי על המדינה לדאוג לאמהות הצעירות בצורה מקיפה יותר: "יש לפעול באופן רשמי וממלכתי על-מנת לסייע לאותן נערות בשלבים המוקדמים, גם ברמה הכספית הפרטנית על מנת שיוכלו להחליט באופן מודע ושקול לגבי המשך ההיריון".

  
 עמוד 1 מתוך 1 (1 פריטים)


אתה יכול לצרף קבצים להודעות
אתה יכול לפרסם הודעות בפורום
אתה יכול לפרסם תגובות בפורום
אינך יכול לערוך את ההודעות שפרסמת
סטיסטיקות פורום: פעיל
Forum is unmoderated
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...