הכל על הפלות

הצעה: לאסור הפלות לאחר השבוע ה-22 להריון

אשכול הותחל ע"י: אור העולם   בתאריך: 12-06-2007 15:43   תגובות: 0
  06 Dec 2007, 15:43
אור העולם לא נמצא עכשיו באתר. פעילות אחרונה ב: 1/1/0001 12:00:00 AM אור העולם

Not Ranked
הצטרף ב 06-25-2007
הצעה: לאסור הפלות לאחר השבוע ה-22 להריון

ח"כ נסים זאב (ש"ס) מציע לשנות את המצב כיום, שבו ועדה מיוחדת מאשרת הפלות מלאכותיות ולאסור הפלות לאחר השבוע ה-22, משום שלדבריו מדובר ב"רצח". לעומתו, ח"כ זהבה גלאון (מרצ) מציעה לבטל את הצורך באישור מהוועדה. מומחה: שתי ההצעות מוגזמות

אמנון מרנדה ומיטל יסעור-בית אור 

פורסם:  03.12.07, 16:26


אתן מתכננות לבצע הפלה, שימו לב להצעת החוק הבאה: ח"כ נסים זאב (ש"ס) מציע לאסור על ביצוע הפלות לאחר השבוע ה-22 להריון. לדבריו, הפסקת הריון לאחר מועד זה היא "רצח". מנתוני משרד הבריאות עולה, כי פחות מעשירית הפסקות ההריון מתבצעות מעבר לשבוע ה-22.

הפסקות הריון מותרת על פי חוק אם מתקיימים אחד או יותר מהקריטריונים הבאים: אם האשה ההרה היא מעל גיל 40 או מתחת לגיל 17, אם ההריון נובע מיחסים אסורים (אונס, גילוי עריות או שהוא מחוץ לנישואין), אם המשך ההריון עלול להזיק לחיי האשה, לגרום לה נזק גופני או נפשי או אם לעובר עלול להיות מום.

ח"כ זאב מציע, כי קריטריונים אלה לא יחולו ולא יוכלו לשמש אשה לאחר 22 שבועות של הריון. לפי ההצעה, במקרה שחלף המועד, ניתן יהיה לבצע הפלה אך ורק אם האשה נמצאת בסכנת חיים של ממש, וזאת באישור שני רופאים. בכל מקרה אחר לא תאושר ביצוע ההפלה.

"בגיל 22 שבועות העובר הוא בר חיים, והפסקת הריון בגיל זה מהווה רצח של העובר ולא הפלה", אמר זאב, "הטענה שיש במניעת הפלה משום התערבות בחופש האשה ובזכויותיה לגבי גופה היא חסרת בסיס". לדבריו, "מדובר בהענקת חיים לעובר שניתן להצילו מחוץ לרחם".

זאב מסביר עוד, כי "על פי החוק הקיים ניתנת סמכות לוועדה לשים קץ לחיי עוברים כמעט ללא הגבלה, הן מבחינת הסיבות והן מבחינת גיל העובר. ניתן לבצע הפסקת הריון בעובר בכל גיל שהוא וזאת בניגוד למקובל בכל המדינות המפותחות". זאב הבהיר, כי "הצעת החוק מיועדת לשים קץ לחופש הקיים בתחום הפסקת ההריונות ולצמצמו למקרים בהם המשך ההריון מהווה סכנה ממשית לחיי האשה או לבריאותה".


  
 עמוד 1 מתוך 1 (1 פריטים)


אתה יכול לצרף קבצים להודעות
אתה יכול לפרסם הודעות בפורום
אתה יכול לפרסם תגובות בפורום
אינך יכול לערוך את ההודעות שפרסמת
סטיסטיקות פורום: פעיל
Forum is unmoderated
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...