חגים ומועדים

ראשי >חגים ומועדים
סגולות לחג החנוכה
את האור הגנוז קיבלנו מהקב"ה בשמונת ימי החנוכה...
...
מנהגי חג החנוכה
חג החנוכה  נמשך 8 ימים, מכ"ה בכסלו עד ג` בטבת. לפי ההלכה יש להדליק הנרות על פתח הבית או בחלון הסמוך לרשות הרבים,זאת מפני פרסום הנס. מניחים את החנוכייה בצד שמאל של הפתח מול המזוזה,כדי להיות מוקפים במצוות (המניחים על אדן החלון,יקפידו שהנרות ייראו היטב גם בבית).
...
תפילה וסגולה לחג החנוכה (רבי נחמן מברסלב)
 "על ידי מצוות חנוכה מכירים בכבודו יתברך. הינו על ידי הזהירות בקיום מצוות הדלקת הנרות ובפרט כאשר מקיימים את המצווה בהתעוררות גדולה וביראה ואהבה אמיתיים, זוכים לדעת אמיתית ולהכיר בגדולת השם יתברך, כל איש לפי מדרגתו".
...
סדר הדלקת נרות חנוכה + מעט הלכות חנוכה
לאחר שמסיימים להכין את הנרות להדלקה, אם נרות רגילים או כוסיות שמן-זית וכיו"ב, אומרים את ברכות ההדלקה. בפעם הראשונה שמדליקים השנה, מברכים שלוש ברכות. בכל יום משאר ימי החנוכה מברכים רק שתי ברכות (הברכה השלישית - "שהחיינו" - מברכים רק בפעם הראשונה).
...
סגולות ליום הושענא רבה
היום השביעי של חג סוכות נקרא: "הושענא רבה" והוא התחנה הסופית של כל הימים הנוראים. ולכן מרבים מאוד בתפילות ותחנונים כי הוא סיום נא` ימים שנתנו לישראל בחסד עליון לעשות בהם תשובה והכל הולך אחר החתום.
...
סגולות ליום הכיפורים
בערב יום הכיפורים, נהוג לשחוט תרנגול לבן הנקרא "גבר" ושוחטים אותו באשמורת הבוקר אחר סליחות, כי אז חוט של חסד גובר בעולם.
...
ה-אלף בית של יום כיפור
ה"אלף-בית" של יום כיפורהיום המשמעותי ביותר בלוח השנה היהודי, יום זה מחייב אותנו להבין מה אנחנו עושים, ולעשות זאת נכון!
...
סגולות לחג הסוכות
בחג הסוכות מרבים בשמחה!
אנו נמצאים בסוכה כמו תחת החופה והשכינה עוטפת אותנו.
...
המדריך הקצר לבניית סוכה
אז החלטת לבנות סוכה… להלן מדריך קצר אך מפורט המסביר כיצד לבנות סוכה כשרה לקראת חג הסוכות הבא עלינו לטובה.
...
סגולות לחג השבועות
שלושת הימים לפני חג השבועות נקראים שלושת ימי ההגבלה. אנחנו עדיין בתוקף של ספירת העומר ונמצאים בעליה גדולה קרוב לשער החמישים.
...
1 2 3 הבא >