שלום בית

ראשי >שלום בית
סגולות לשמירה על הבית (רבי נחמן מברסלב)
סגולה שנכנס לבית חדש לגור בו, יכניס לשם חרב או סכין או שאר כל זין וסימן לדבר: "בחוכמה יבנה בית, כלי חמס מכרותיהם; חרבותיהם, מגורותיהם.
...
תפילה לשלום בית
רבי נחמן מברסלב.
(מתוך ספר התפילות: ליקוטי תפילות)
...
תהלים לשלום בית
למנצח לדוד מזמור השם חקרתני ותדע אתה ידעת שבתי וקומי בנתה לרעי מרחוק ארחי ורבעי זרית וכל דרכי הסכנתה כי אין מלה בלשוני הן השם ידעת כולה אחור וקדם צרתני ותושת עלי כפכה פליאה דעת ממני נשגבה לא אוכל לה אנה אלך מרוחך.
...
סגולות לשלום בית - הרבי מליובאוויטש זצ"ל

לזוגיות טובה לא די בהשתדלות מאומצת ובסובלנות של שני בני הזוג, זקוקים גם לברכה מהשם.   פרט חשוב נוסף הוא שהקשר יהיה עם נקודה פנימית טהורה, דבר זה יכול להיות רק אם הקשר נעשה בהתאם להדרכותיה של התורה.

...
סגולות לשלום בית (חז"ל)
 לקרוא את אותיות: ש ל ו ם  ב י ת ממזמור קי"ט שבתהלים.
(במזמור קי"ט מצויים כל אותיות הא"ב, יש לקרוא רק את מזמורי האותיות.
...
תפילה כללית לנשים
כן,בעזרת ה’:רִבּוֹן הָעוֹלָמִים, אַתָּה בָרָאתָ אוֹתִי וַעֲשִׁיתָנִי כִּרְצוֹנֶךָ, לִהְיוֹת עֵזֶר לְבַעֲלִי, וְנֶאֱמַר: מֵה’ אִשָּׁה לְאִישׂ, וְהַכֹּל מֵאִתְּךָ יִתְבָּרַךְ. עָזְרֵנִי וְזַכֵּנִי לִהְיוֹת צְנוּעָה בְּתוֹךְ בֵּיתִי, וּלְכַבֵּד אֶת בַּעֲלִי בְּיוֹתֵר מִדַּי.
...
עצות והנהגות לשלום בית
על מנת שתדע/י מה בן זוגך אוהב ונהנה ורוצה, עליך לערוך מעין מחקר פרטי ואפילו לרשום ממה בן זוגך נהנה אוהב ומעדיף. מה טעם בת הזוג באוכל, בלבוש , בנושאים רוחניים, בצבעים, במוזיקה, וכדומה.
...
תפילות לשלום בית
יהי רצון מלפניך ה’ אלוקיני ואלקי אבותינו שתשכין שלום בבית הזה ותרבה בו אהבה ואחוה שלום ורעות. ולא יהיה בו כעס ולא קפידה ולא מחשבה רעה מאחד מאיתנו על רעהו. אנא ה’ עזור לנו להתגבר על הכעס. שהוא מביא רעה על כל העוסק בו.
...
קיפול הטלית (במוצאי שבת)
יש לקפל הטלית מיד במוצאי שבת שהוא סגולה לשלום בית וכן סגולה לאריכות ימיה ולרפואתה של האישה. (טעמי המנהגים תתקמ"ז)
שמירת הבית

כיצד יכול האדם לטהר את ביתו ואת כל אשר לו מאנרגיה שלילית ומכל דבר רע? האם המזוזות תקינות? האם הכתובה של בני הזוג תקינה?

...